Narodowy program rozwoju czytelnictwa

W ramach programu Publiczne Przedszkole „Kolorowe Gniazdko” dokona zakupu książek oraz zrealizuje działania promujące czytelnictwo (m.in. zakup książek będących nagrodami książkowymi dla dzieci biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo, organizację konkursu na ilustrację i wystawę nagrodzonych prac, spotkanie z twórcą literatury dziecięcej).

Przedszkole podejmie szereg działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci:

– współpraca z Biblioteką Oliwską (filia WiMBP) i udział dzieci w warsztatach organizowanych przez bibliotekę,

– ogłoszenie konkursu dla przedszkoli na ilustrację do wybranej książki zakupionej w ramach programu,

– organizacja spotkań z rodzicami dotyczących pozytywnego wpływu czytania na rozwój dzieci,

– organizację czytania zakupionych nowych książek dzieciom –  książki będą czytali rodzice,

– czytanie ulubionych książek przyniesionych przez dzieci,

– zapraszanie aktorów ze spektaklem dla dzieci o tematyce bajkowej.